O mnie

Nazywam się Dominik Jarczewski i jestem polskim dominikaninem. We wrześniu 2014 wyruszyłem do Paryża, aby kontynuować tu moje studia filozoficzne. Ale nie o nich będzie tu mowa, choć zajmują z reguły większość czasu w ciągu dnia. Generalnie ten blog nie będzie poświęcony zasadniczej treści mojego życia, a temu co można zostawić na marginesie. Czyli temu, co w biegu, międzyczasie, po godzinach. Rzeczom małym, błahym, ale jak to z notatkami na marginesie bywa, one pierwsze przyciągają naszą uwagę, dopominając się pierwszeństwa przed mocno osadzoną czcionką tekstu zasadniczego. Do takiego zbaczania ze szklaku, zatrzymania się na tych detalach mojego życia, które nadają mu smak, zapraszam Cię, Czytelniku.

DSC_4257.JPG

7 uwag do wpisu “O mnie

 1. Witam! Na blog trafiłem przypadkiem, ale już zupełnie nieprzypadkowo dodaje do ulubionych i będę śledził. Super! pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
  Robert

  Polubienie

 2. Szczęść Boże,
  witam,
  link z info o blogu otrzymałam od zaprzyjaźnionej pani (zupełnie przypadkiem rozmowa potoczyła się w kierunku indywidualnych wyjazdów i odkrywaniu miejsc poza tzw. spędem turystów).
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w trzymaniu poziomu.
  Beta

  Polubienie

 3. Dzień dobry! Mieszkam od października blisko stacji metra Glaciere. Cieszę się, że gdzieś blisko są Dominikanie. Ojcze Dominiku, czy klasztorny kosciół jest otwarty dla ludzi z zewnątrz? Czy można przyjść na mszę?
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Kościół otwarty jest codziennie od porannej mszy o 7:30 do nieszporów o 19:30. Pośrodku jeszcze msza o 12, a w niedzielę o 11. Mimo tego, że zewnątrz nie przypomina to kościoła, można śmiało wejść i się pomodlić. Zapraszam!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s