Z kraju i ze świata (2)

Uzależniona od gadżetów 21-latka pod opieką lekarską z powodu „selfie brzucha”

Lekarze potwiedzili, że kobieta rozwinęła syndrom „selfie brzucha” po tym, jak uzależniła się od robienia sobie zdjęć i siedzenia godzinami zgarbiona nad telefonem.

Michelle Gore (21 lat) z Bedfordshire, jak sama wyznała, stała się tak uzależniona od internetu i selfie, że musi zrobić sobie 200 selfie dziennie.

Po godzinach garbienia się nad tabletem, komórką i laptopem, u 21-latki zdiagnozowano chorobę Tietzego – stan zapalny objawiający się bólem w klatce piersiowej i spuchnięciem chrząstek górnych żeber. Może być to spowodowane ciągłym przybieranie nienaturalnej postawy ciała, jak siedzenie nad telefonem lub komputerem.

Panna Gore była tak uzależniona od technologii, że kupiła sobie wodoszczelną osłonę na telefon, aby móc z niego korzystać pod prysznicem.

– Zdałam sobie sprawę, że mam problem, kiedy obudziłam się kiedyś zaplątana w kable od różnych gadżetów. Codziennie cierpiałam z powodu bólu, więc poszłam do mojej lekarki. Powiedziała, że nadwyrężyłam sobie chrząstki żebrowe od siedzenia wciąż w tej samej pozycji. Przeżyłam szok, ale dzięki temu przejrzałam na oczy i wiem, że muszę coś zmienić.

/za: The Daily Telegraph, 7.01.2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s