Métropolisson

Dziś drugie podejście (czy raczej zejście) do metra. Potraktujcie to jako przystawkę do obiecywanej opowieści o paryskiej kolei podziemnej. Chciałbym bowiem podzielić się z Wami bardzo ciekawym projektem bretońskiego fotografa, Janola Apina – Métropolisson.

W latach dziewięćdziesiątych przygotował on serię 120 fotografii przedstawiających w nietypowy sposób stacje paryskiego metra. Każda z nich opiera się na grze słownej nazwą stacji. Poniżej kilka wybranych fotografii, które Janol zgodził się udostępnić na potrzeby bloga. (Bardzo sympatyczny człowiek!) Naprawdę trudno było się zdecydować, które wybrać.Wszystkie możecie zobaczyć na stronie artysty: http://www.janol-apin.com. Są tam też jego inne, nie mniej ciekawe, projekty, jak na przykład seria nocnych zdjęć starych kaplic bretońskich – Chapel Noz.

Poniżej wybrane fotografie z krótkim wyjaśnieniem, gdzie konieczne. Zajrzyjcie koniecznie na stronę Janola! Jestem ciekaw, które z pozostałych zdjęć najbardziej przypadną Wam do gustu. A może potrzebne będzie rozsupłanie nieczytelnych dla Polaków aluzji i gier słownych? Piszcie  w komentarzach, a spróbujemy razem wyjaśnić wątpliwości!

Jedna uwaga do wpisu “Métropolisson

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s